L O A D I N G
  • Home
  • Kızgın Yağ Kazanı Kullanma Talimatı ve Çalışma Prensibi
By: admin Ağustos 7, 2018

Kızgın yağ kazanı, 260-390 arasında değişen kaynama sıcaklıkları ile ısı transferi sağlayan sistemlerdir. Tekstilden otomotive, ağaç endüstrisinden kimyaya, birçok tesiste endüstriyel ısıtma sistemleri ile yüksek çalışma sıcaklığı gerektiren kurutma ve pişirme gibi süreçlerde bu sistemden yararlanılmaktadır. Buhar basıncını artırmanın en ideal çözümlerinden biri olan kızgın yağ kazanları, yüksek sıcaklık değerine bağlı olarak yüksek buhar ısısı elde edilmesine olanak vermesidir. Yüksek buhar basıncı, çalışma riskini artırdığından kızgın yağ kazanı bu riski gidermede avantaj sağlamaktadır. Kızgın yağ kazanı kullanma talimatı için web sitemizdeki ilgili bölümü inceleyebilirsiniz.

Kızgın Yağ Kazanı Kullanma Talimatı ve Özellikleri

Kızgın yağ kazanı kullanma talimatı ile ilgili bilgi edinmeden önce bu sistemin özelliklerine göz atmak yararlı olacaktır. Bu sistemin en önemli özelliği yüksek basınçlı olmamasıdır. Bu sayede daha güvenceli olarak kullanılabilen bu sistemde korozyon etkisi de bulunmamaktadır. Buharlı ya da kızgın sulu sistemler ile kıyaslandığında toplam maliyeti daha düşüktür. Bu sistem yalnızca yüksek sıcaklık gerektiren çalışma süreçleri için ve lokal olarak kurulmaktadır. Katılaşmayla birlikte hacminde değişiklik olmadığından donmaya bağlı zararlar bu sistemde söz konusu değildir.

Kızgın Yağ Kazanı Kullanma Talimatı ve Kullanılan Malzemeler

Kızgın yağ kazanları, buhar kazanları ile benzer bir çalışma prensibine sahiptir. Her iki kazan türünde de enerji kaynağı olarak katı, sıvı ya da gaz yakıtlardan yararlanılmaktadır. Buna karşılık kazandan elde edilen ısının transferinde buhar kazanından farklı olarak yüksek sıcaklıktaki duman değil ısı transfer yağları kullanılmaktadır. Kızgın yağ kazanı kullanma talimatı ile ilgili en önemli nokta da budur. Kullanım sırasında çeşitli yangın söndürücüler her an hazır olmalı ve kazan, güvenli ve verimli çalışmaya devam edebilmesi için düzenli olarak kontrol ettirilmelidir.

Leave Comment