Kızgın Yağ Kazanı Bakımı

kızgın yağ kazanı bakımı

Kızgın yağ kazanı bakımı belirli dönemlerde aksatmadan yapılmalıdır. Bu konuda uluslararası ve ulusal süreler ve koşullar bulunmaktadır. Bu süreler dikkate alınarak bakım zamanı kesinlikle atlatılmamalıdır. Çünkü bakımın aksatılması güvenlik tedbirlerini yerine getirmede bir eksiklik kabul edilir. Herhangi bir kaza yaşanmaması için yapılması gerekenlerden biri de kızgın yağ kazanlarının bakımıdır. Bu konuda firma olarak standartlara uygun şartlarda ürün satışını gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimize bakım konusunda bilgilendirme yapılmaktadır.

Bakım Süreleri

Kızgın yağ kazanlarının bakımı konusunda belirlenen süreler vardır. Bu sürelere göre bakımlar günlük, haftalık, aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık şeklinde değerlendirilebilir. Bakım kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kızgın yağ kazanlarını kontrolden geçiren ve güvenlik düzeyi hakkında rapor vermesi gereken kişilerin muhakkak sertifikalı kişiler olması gerekir. Bu konuda her imalathanenin kendi bilirkişisi olmalıdır.

İş malzemelerinin periyodik kontrollerinin yapım aralığı yapım firması tarafından belirlenmiştir ve bu süreler dikkate alınmalıdır. Ancak yapım firması böyle bir aralık belirlemediyse kullanıcı firma kendi iş ortamının şartlarına göre bir periyot izlemelidir. Bu durumda kızgın yağ kazanı bakımı konusunda iş ortamının şartları, kullanım süresi ve kullanım sıklığı dikkate alınmalıdır.

Kızgın Yağ Kazanı Kullanım Alanları

Kızgın yağ kazanları endüstriyel çalışmalar için tercih edilir. Otomotiv, tekstil ve sanayi sektöründe kurutma, pişirme ve ısıtma gibi işlemler için kullanılır. Bu ürünler su kazanlarının yerine geçmiş durumdadır. Amaç buhar ısısını arttırmaktır. Bu kazanların katışlaşma sıcaklığının düşük olması beklenir. Isı transferi konusunda başarılı olması gerekir. Atmosferik basınçta bu kazanların kaynama değerlerinin yüksek olması aranan başka bir özelliktir. Aynı zamanda kokusuz olmaları da gerekir. İmha gerektiren durumlarda imhası kolay olmalıdır. Fiyatları da uygun olmalıdır.

Firmamız kızgın yağ kazanı bakımı konusunda aranan niteliklerdeki ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Sitemiz üzerinden bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.