Kazanın Montajını Yapıyor Musunuz?

Kazanın montajını yapıyor musunuz

Endüstriyel işletmeler, buhar basıncı ile gerçekleştirdikleri ihtiyaçlarını karşılamak için buhar kazanı kullanırlar. Günümüzde endüstriyel işletmelerde kullanılan buhar kazanları;

  • Katı yakıtlı buhar kazanı
  • Sıvı yakıtlı buhar kazanı
  • Gaz yakıtlı buhar kazanı
  • Ve kızgın yağ kazanı gibi şekilleri ayrılmaktadır.

Buhar kazanları, kullanacakları endüstriyel işletmenin türüne göre yakıt şekli değişen ürünlerdir. Bu noktada firmamız, istenilen tüm buhar kazanları için sıfır veya ikinci el ürün satışı yapabilmektedir. İkinci el ürün satışlarında müşterilerimizin ilk olarak sordukları sorulardan birisi, kazanın montajını yapıyor musunuz olmaktadır. Firmamız satışını gerçekleştirdiği ikinci el buhar kazanı ürünlerinin montaj işlemlerini profesyonel bir şekilde tesislerinizde gerçekleştiriyor.

Kullanım Bağlantılarını Ve Kazanın Montajını Yapıyor Musunuz?

Yakıt tipine göre farklılık gösteren kazanlar, işletmelerde kullanılırken öncelikle yakıt sistemine bağlantı sağlanması daha sonrasında gereken elektrik ve su bağlantılarını yapılması gerekmektedir. Tüm bağlantıların doğru bir şekilde yapılması sayesinde buhar kazanları en verimli sonucu oluşturacaktır. Temel olarak buhar kazanlarının amacı; sağlanan ısı ile içinde bulunan su veya yağı ısıtarak buhar basıncı oluşturması ve bu sayede akış oluşturmasıdır. Bu nedenle firmamız buhar kazanı satışları sonrasında kazanın montajını yapıyor musunuz ve bağlantılarını sağlıyor musunuz gibi sorularla karşılaşmaktadır. Elbette ki firmamız, endüstriyel işletmelerde kazan montajının ve tüm bağlantılarının doğru bir şekilde yapılması için detaylı bir hizmet vermektedir.

Arızalanan Ve Tamir Edilen Kazanın Montajını Yapıyor Musunuz?

Buhar kazanları, yakıt sistemlerindeki yaşanan sorunlara göre veya tesisat üzerinde görülen sorunlara bağlı olarak arızalar gösterebilir. Bu arızaların giderilmesi için kazanların kimi zaman bulunduğu yerde tamir edilmesi mümkün olurken kimi zaman sökülerek tamir yapılacak tesislere ulaştırılması gerekebilir. Bu nedenle arızalanan ve tamiri yapılan ve tekrar kullanılması gereken ürünler için kazanın montajını yapıyor musunuz sorusu sorulabilir. Uzun bir işlem sonucu bulunduğu yerden sökülmüş ve tadilatı gerçekleştirilmiş kazanların; yeniden çok hassas bağlantılarının sağlanması, kontrollerinin yapılması ve test edilmesi ile montajı yapılmalıdır. Firmamız bu profesyonelliğe sahip olarak kazan satışı, ikinci el satışlar ve montaj hizmetleri sunmaktadır.