İkinci El Kazan Satın Alıyor Musunuz?

İkinci el kazan satın alıyor musunuz

Buhar kazanları büyük sanayi kuruluşları başta olmak üzere birçok tesiste kullanılan ve merkezi ısıtma sistemlerinde de tercih edilen sistemlerdir. Katı, sıvı ya da gaz şeklindeki yakıtları kullanmak suretiyle suyu buharlaştırma ve buharın gücünden çeşitli amaçlarla istifade etme işlevine sahiptir. Buhar kazanının işlevinden yararlanılarak sıcak su elde edilebilir, elektrik türbinleri çevrilebilir ya da buhar kazanı ısınma amaçlı kullanılabilir. Bu sistemler kullanım kolaylığı sağlayan avantajlı sistemler olmakla birlikte kurulumu için belirli bir maliyete katlanmak gereklidir. Bu durumda sorulması gereken soru daha uygun maliyetli olması açısından ikinci el kazan satın alıyor musunuz sorusu olacaktır.

Katı Yakıtlı İkinci El Kazan Satın Alıyor Musunuz?

İkinci el kazan satın alıyor musunuz sorusu sorulduktan sonra akla gelmesi gereken bir diğer husus hangi yakıtla çalışan bir kazan alınacağıdır. Zira buhar kazanları katı, sıvı ya da gaz şeklinde yakıtı kullanabilmektedir. Katı yakıt kullanan buhar kazanları temel olarak 3 gruba ayrılmaktadır. Buna göre katı yakıt kullanan buhar kazanları için stokerlı, ızgaralı ya da ön ocaklı modellerden söz etmek mümkündür.

Çeşitlerini Bilerek İkinci El Kazan Satın Alıyor Musunuz?

İkinci el buhar kazanı satışı ve revizyonunda uzman bir kuruluş olan firmamız uzun süredir sektörde olmasının getirdiği tecrübe ile ülkemiz sınırlarında ve yurt dışında ikinci el kazan satışını başarılı bir şekilde sürdürmektedir. İkinci el kazanlar çalışma sistemi bakımından farklı çeşitlere sahiptir. Bu durumda çeşitlerini bilerek ikinci el kazan satın alıyor musunuz sorusunun sorulmasında yarar vardır. Katı yakıtlı ikinci el buhar kazanı çeşitlerimizde stokerlı olanlarda kömür yükleme işi, stoker yardımıyla otomatik olarak yapılmaktadır. Stokerlı kazanlar yüksek buhar gücü kullanan işletmelerin kullanımı için uygundur. Izgaralı katı yakıtlı buhar kazanlarında ise kazanda bulunan hava sirkülasyonu artırılarak yakıt verimliliğinin yükseltilmesi amaçlanmıştır. Düşük buhar ihtiyacı bulunan işletmelerde kullanılması uygun olan ızgaralı modellerde iri taneli kömürler ızgaraya elle yüklenmektedir. Katı yakıt kullanarak çok yüksek buhar elde etmesi gereken işletmeler ise ön ocaklı buhar kazanları kullanmalıdır.