Buhar Kazanı Nerelerde Kullanılır?

Buhar Kazanı Nerelerde Kullanılır?

Buhar kazanı nerelerde kullanılır?  Diye sorulan bir soru için buhar kazanlarını en çok kullanıldığı alandan bahsetmek gerekirse, endüstri alan buhar  kazanı kullanım alanı bakımından ilk sırada gelir.  Bununla da sınırlı kalmayıp, buhar kazanları birden fazla çeşidi ile birçok alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Atmosferik basınca göre daha fazla basınç sağlayan bir çalışma prensibine sahiptir.  Buhar kazanı kapalı bir kap formundadır. Buhar kazanı buhar basıncı üretmek ve daha fazla ısı kapasitesine sahip bir ısı elde etmek için kullanılır. Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren buhar kazanlarının yakıtları da kazanın türüne göre farklılık göstermektedir. Büyük buhar kazan modellerinde su borulu kazan ve alev duman borulu kazan olarak iki farklı çeşidi bulunuyor. Büyük kapasiteye sahip olduklarından dolayı da büyük boy su hacmine sahiptir.

Çeşitlerine göre Buhar Kazanı Kullanım Alanları

Buhar kazanı nerelerde kullanılır? diye sorulan bir soru için endüstri alanında yaygın olarak  kullanıldığı söylenebilir.  Çünkü bu kazanlar hemen hemen tüm endüstriyel alanlarda proseslere ihtiyaç duyulan buharı üretmek için yüksek kalitede buhar üretmektedir. Düz külhanlı ve sıcak basım ondüle külhanlı şeklinde üretilen buhar kazanları isteğe öre alçak basınçlı buhar da üretilebilir. Bunu dışında atık ısı kazanları bulunuyor. Atık ısı kazanları ise doymuş buhar üretmek için kullanılır ve baca gazlarından çıkan atık ısıyı kullanarak buhar üretir.  Atık ısı kazanları da atık ısı kullanarak kızgın buhar üreten kazan, su üreten kazanlar ya da kapasitesinde ek yakma sistemi bulunmayan atık buhar kazanları olarak birden fazla çeşitleri bulunmaktadır.

Kaliteli ve Dayanıklı Buhar Kazanları Nereden Alınır ?

  Buhar kazanı nerelerde kullanılır?  sorusunu çok çeşit cevabı bulunmaktadır. Kullanıldığı alanlara göre farklı türleri bulunan bu kazanlarını en güvenli yollarla uygun fiyata firmamızdan satın alabilirsiniz. Firmamız bünyesinde kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösteren buhar kazın seçeneklerimiz mevcuttur. Buhar kazanlarının bazıları sadece tahliye boruları ile baca gazlarındaki havaları kullanırken, bazıları ise yakıt sistemine sahip olmaktadır. İhtiyacınıza uygun buhar kazanı için firmamızla iletişime geçerek, hizmet alabilirsiniz.