Buhar Kazanı Fiyat Listesi

buhar kazanı kullanma talimatı

Buhar kazanları, büyük oranda su buharı gereken yerlerde çeşitli yakıtları kullanarak suyu buharlaştıran bir sistem olarak büyük bir işlev üstlenmektedir. Buhar kazanı fiyat listesi kazanın kullandığı yakıtın katı, sıvı ya da gaz olmasına, skoç tipi ya da silindirik olmasına, alev borusu ya da su borusu kullanması gibi değişkenlere bağlı olarak farklılaşmaktadır. Doğru kazanın belirlenmesinde, kazanı ne amaçla ve hangi alanda kullanmak istediğiniz önemlidir.

Buhar Kazanı Fiyat Listesi ve İkinci El Buhar Kazanları

Buhar kazanı fiyat listesi sizin için yüksek fiyatlardan meydana geliyorsa ikinci el buhar kazanı almayı düşünebilirsiniz. Firmamızda satılan uygun fiyatlı ikinci el buhar kazanları gerekli inceleme ve değerlendirmelerden geçtikten sonra satışa sunulduğundan kullanımında güvenlik açısından herhangi bir sorun oluşmamaktadır.

Buhar Kazanı Fiyat Listesi ve İkinci El Kazanlarda Yapılan İşlemler

İkinci el buhar kazanı fiyat listesi daha uygun maliyetle buhar kazanına sahip olmak isteyenler için avantajlı seçenekler sunmaktadır. Güvenli bir kullanım için ikinci el kazanlar kullanıma sunulmadan önce bir dizi işlemden ve kontrolden geçmektedir. İkinci el kazan üzerinde gerçekleştirdiğimiz ilk işlem mevcut izolasyonun sökülmesidir. İzolasyon sacı sökülerek yıpranmış camyünü atılmaktadır. Ardından kazanın boruları, toz ve yakıt kalıntılarından arındırılmak üzere basınçlı suyla yıkanmaktadır. Bundan sonraki aşama, kazanın güvenliği için oldukça önemli olan teknik kontroldür. Kazanın kaynak yapılan bölümleri bu aşamada incelenmekte ve sacda herhangi bir çatlama ya da bozulma olup olmadığı belirlenmektedir. Riskli bir durum varsa kazanın yenilenmesinden vazgeçilmektedir. Son olarak zımparalama ve conta değişimi yapıldıktan sonra kazanın ilk testi gerçekleştirilmektedir. Kazan sorunsuz çalışıyorsa dış kısmı boyanarak pasa karşı dayanıklılık kazandırılmakta ve son defa test edildikten sonra izolasyonu yenilenerek satışa sunulmaktadır.